Ślub w kościele dominikanów na Służewie

 

Klasztor św. Józefa - najpiękniejszy kościół w Warszawie?

Jak wybrać odpowiedni kościół na ślub? Dziś nie decyduje o tym jedynie bliskość geograficzna, czy też przynależność do konkretnej parafii jednego z nowożeńców. Często wybieramy wzięcie ślubu w kościele położonym dalej od naszego miejsca zamieszkania, który swym wyglądem i wystrojem buduje odpowiedni klimat ceremonii zaślubin.

Ojcowie Dominikanie na Służewie są coraz częściej odwiedzani przez pary młode. Możliwość wzięcia ślubu w przepięknym kościele oraz niepowtarzalna atmosfera miejsca powodują, że bardzo dużo par, chce zawrzeć związek małżeński właśnie tam.

Dominikanie Służew

Sięgając nieco do historii, warto wskazać datę 20 kwietnia 1936 roku, kiedy to wmurowano kamień węgielny pod budowę klasztoru. Inicjator jego utworzenia, o. Jacek Woroniecki, chciał stworzyć w tym miejscu także dom studiów dla dominikanów z krajów słowiańskich. W późniejszych latach, aby uchronić zakon przed likwidacją, została tam utworzona parafia p.w. św. Dominika.

Dziś Dominikanie Służew to przede wszystkim klasztor (konwent św. Józefa), kościół św. Dominika, Sanktuarium Królowej Różańca Świętego. Dzięki pięknej architekturze, która tworzy niepowtarzalną atmosferę świątyni, coraz więcej osób decyduje się na sakrament małżeństwa, właśnie na Służewiu.

Ślub w kościele Dominikanów na Służewcu

Warto przyjrzeć się architekturze kościoła, który zaprojektowany przez Władysława Pieńkowskiego, jest prawdziwą perłą na sakralnej mapie Warszawy. Surowe wnętrza, brak ozdób, żelbetowe żebra, które współgrają ze światłem, inicjowanym z długich i wąskich okien tworzą wręcz niepowtarzalną atmosferę.

Wybierając kościół na ślub, Dominikanie na Służewie będą bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które cenią sobie nowoczesność, ale także tradycjonalistów. Co ważne, klasztor dominikanów wręcz magicznie prezentuje się na zdjęciach. Fotografia ślubna, wykonana we wnętrzach świątyni, będzie wyjątkowa, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę wspomnianą wcześniej grę świateł i wręcz surowe wnętrza. Ten kościół jest po prostu magiczny.

Miejsc na ślub Warszawa oferuje bardzo wiele. Można zdecydować się na świątynię bardziej tradycyjną w wystroju lub też nowoczesną. Wiele osób wybiera małe kościoły pod miastem, które często urzekają kameralną atmosferą i rodzinnym klimatem. Dla wszystkich, którzy cenią sobie piękno świątyni oraz wyjątkową jej atmosferę, bardzo dobrą propozycją jest coraz popularniejszy kościół dominikanów na Służewie. Mnie ta świątynia wciąż urzeka! Więcej informacji o dominikanach na Służewcu można znaleźć na ich stronie www lub fanpage.

Zapraszam na reportaż ze ślubu Oli i Wojtka :)

Czy Was też zauroczyło to miejsce? Macie jakieś ulubione kościoły w Warszawie? Na Służewiu u Dominikanów chętnie pojawiłbym się jeszcze raz na kolejnym niesamowitym ślubie. Jeśli więc planujecie swoją uroczystość w tym niezwykłym kościele proszę napiszcie do mnie. Może los i odrobina szczęścia sprawią że akurat termin Waszego ślubu będę miał dostępny.