Sesja narzeczeńska - czy warto?

 

Sesja narzeczeńska przeszła drogę od modnej zachcianki do niemal nieodłącznego elementu ślubno-weselnych przygotowań. Tym, którzy uważają, że to tylko zdjęcia, chcę dziś pokazać, jak wiele zalet ze sobą niesie!

Sesja pary – Aga i Mateusz

Aga i Mateusz podczas swojej sesji jako narzeczeni postawili na pełen luz – zdecydowali się na zdjęcia z uroczymi alpakami! Latem, w polu pełnym zboża, podczas złotej godziny wszyscy – łącznie ze zwierzakami – bawiliśmy się doskonale.

Sesja narzeczeńska to świetna próba przed tym najważniejszym dniem, kiedy można dograć z fotografem wiele szczegółów i upiec kilka pieczeni na jednym ogniu. Zdjęcia z niej przydadzą się jeszcze wiele razy w przyszłości, a i samo jej doświadczenie gra niebagatelną rolę.

Jakie są zalety sesji narzeczeńskiej?

Przy okazji tej nietypowej sesji postanowiłem podzielić się z Wami kilkoma przemyśleniami na temat wartości sesji przedślubnej. Czy warto zrobić sesję narzeczeńską? Co ona Wam da? Przeczytajcie poniżej!

Sesja narzeczeńska Warszawa – szansa na poznanie fotografa i oswojenie się z aparatem

Sesja narzeczeńska to doskonała okazja, aby poznać swojego fotografa i styl jego pracy jeszcze przed ślubem i weselem. Oczywiście, wybór odpowiedniej osoby zazwyczaj zaczyna się od obejrzenia portfolio, jednak tylko efekty rzeczywistej sesji mogą dać 100-procentową pewność, że to właściwa osoba na ten wielki dzień.

Nie bez znaczenia jest też to, że fotograf pozna Was. Zobaczy, jacy jesteście, dowie się, co lubicie, opowiecie mu o swoich obawach i oczekiwaniach. Dzięki temu będzie mógł zaproponować odpowiednie rozwiązania i przeprowadzić sesję tak, aby zdjęcia trafiły w Wasz gust.

To, jak wyjdzie sesja pary, zależy jednak nie tylko od fotografa, ale też samych portretowanych. A nie jest tajemnicą, że nie każdy czuje się dobrze przed obiektywem. Taka próbna sesja pozwoli Wam oswoić się z uczuciem bycia fotografowanym i nabrać swobody. A dobry fotograf sprawi, że zapomnicie o aparacie. Po takiej próbie będzie czuć się dużo pewniej podczas sesji ślubnej i zdjęć robionych na weselu.

Aga i Mateusz - sesja narzeczeńska - 048.jpg

Zdjęcia można wykorzystać na wiele sposobów

Zdjęcie z sesji narzeczonych można wykorzystać również na wiele innych sposobów związanych już z samym ślubem i weselem. Mogą znaleźć zastosowanie m.in. jako:

  • Dekoracja sali weselnej

  • Materiał do wyświetlania projektorem w trakcie zabaw weselnych

  • Dodatek do zaproszeń lub upominków dla gości

Możliwości jest mnóstwo – ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Wydrukowane fotografie są doskonałym prezentem dla rodziców

Wydrukowane na płótnie, zebrane w fotoksiążce lub umieszczone w ozdobnej ramie – zdjęcia z okresu narzeczeństwa będą pięknym upominkiem dla rodziców Pary Młodej.

Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby część sesji przeprowadzić właśnie z myślą o zdjęciach na prezent. We współpracy z fotografem możecie dopasować charakter zdjęć do okazji, a potem wybrać najlepsze ujęcia.

Zdjęcia przydadzą się na stronę internetową z informacjami o ślubie

Zakładanie własnych stron ślubnych od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością i niedługo pewnie stanie się standardem. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możecie przekazać swoim gościom wiele wiadomości.

Jednak poza miejscem, datą czy wskazówkami dojazdu ważne są też informacje o samej Parze Młodej. Warto więc opisać tam swoją historię i ozdobić ją pięknymi zdjęciami z sesji narzeczeńskiej.

Sesja plenerowa Warszawa – sesja z alpakami...

...lub innymi zwierzętami! Tak, jak Aga i Mateusz, możecie wybrać sesję zdjęciową w całkowicie nietypowych okolicznościach.

Sesja narzeczeńska – poza wartościami użytkowymi opisanymi wyżej – to też okazja do świetnej zabawy! W odróżnieniu do sesji ślubnej – nie krępują Was eleganckie stroje, więc możecie odważyć się na odrobinę szaleństwa! Alpaki, zwierzęta w mini zoo, a nawet Wasz ukochany pupil zapewnią niezapomniane wrażenia i dużo radości!

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego poradnika zastanawiacie się nad plenerową sesją narzeczeńską w kategoriach kiedy i gdzie zamiast czy. Pamiętajcie, że parą narzeczonych jesteście tylko przez krótki moment swojego życia – miło go wspominać, oglądając pełne czaru i miłości zdjęcia!

Macie ochotę na taką sesję? Zapraszam do kontaktu :)

 
Gabriel Gmurczyk1 Comment