Polsko-szkocki ślub plenerowy i wesele w Siedlisku Morena

 

Ślub w naturze, w dodatku był to ślub międzynarodowy – takie wyzwanie stanęło przed Anią i Graemem, gdy postanowili się pobrać. Ale, jak wiadomo, dla chcącego nic trudnego i cała uroczystość przebiegła wspaniale! Zobaczcie, jak było na polsko-szkockim ślubie!

Ślub międzynarodowy w Polsce – jak go zorganizować?

Ślub osób dwóch różnych narodowości to ekscytujące przeżycie, ale też organizacyjne wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli oboje przebywacie zagranicą i do Polski przyjeżdżacie wyłącznie na swoją uroczystość.

Z tego powodu warto oddać część obowiązków bliskiej osobie, która wyrazi chęć pomocy lub skorzystać z usług profesjonalnych wedding-plannerów. O co warto zadbać gdy organizujesz ślub z obcokrajowcem? Przede wszystkim, należy dobrze poznać zwyczaje ślubne swojej drugiej połówki, dogadać kwestie transportu zagranicznej części rodziny, a także zastanowić się nad wynajęciem tłumacza.

Ślub międzynarodowy to również wyzwanie papierologiczne. Aby cudzoziemiec mógł zawrzeć związek małżeński w Polsce, potrzebne będą następujące dokumentu oraz ich tłumaczenia przysięgłe na język polski:

  • Paszport

  • Odpis aktu urodzenia

  • Zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa

  • Postanowienie sądu rodzinnego zezwalające na ślub

Polsko-szkocki ślub Ani i Graeme’a

Polacy i Szkoci wcale nie różnią się od siebie tak bardzo – a już na pewno nie podczas wesela. Podobne jest między nami zamiłowanie do dobrej zabawy i bezgraniczna radość, gdy jest ku temu okazja.

Na ślubie oraz weselu Ani i Graeme’a połączenie dwóch tradycji było widoczne doskonale. Eleganckie garnitury mieszały się z nie mniej wytwornymi, tradycyjnymi szkockimi strojami, a polskie toasty przeplatały się ze szkockimi. Ślub plenerowy dwojga zakochanych odbył się w swobodnej atmosferze, a poza rodziną i przyjaciółmi, gośćmi były też… ukochane mopsy Pary Młodej!

Jakie elementy zawiera zazwyczaj polsko-szkocki ślub?

  • Wejście pary młodej przy dźwięku dud

  • Przewiązanie dłoni młodych szarfą

  • Wspólne picie szkockiej whisky przez nowożeńców

  • Świadkowie/ drużbowie oraz sam Pan Młody odziani w tradycyjne kilty

Wesele w Siedlisku Morena

Siedlisko Morena to świetna lokalizacja, jeśli marzy Wam się ślub w plenerze. Położone w połowie drogi między Giżyckiem a Augustowem, nad brzegiem malowniczego jeziora Ułówki, daje to, co najlepsze w Mazurach.

Siedlisko otoczone jest gęstymi lasami i hektarami nienaruszonej zieleni, które tworzą tajemniczą, dyskretną atmosferę. Sam budynek, w którym odbywają się przyjęcia, stylizowany jest tradycyjny mazurski dworek – wnętrze idealne dla wesela w stylu rustykalnym.

Wesele w Siedlisku Morena oferuje gościom możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą Mazur, odpoczynek w otoczeniu ciągnących się po horyzont akwenów i niezapomniane połączenie rodzinnej uroczystości z chwilą odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Ślub plenerowy w takim urokliwym otoczeniu natury, na jakie zdecydowali się Ania i Graeme, będzie miło wspominany przez długie lata. Osobiście bardzo cieszy mnie rosnąca moda na ceremonie w okolicznościach przyrody, ponieważ mają w sobie coś niezwykłego. Mam nadzieję, że i Wy docenicie ten czar i zdecydujecie się na podobną oprawę własnego święta.

Oto jak nowożeńcy ocenili moją pracę jako fotografa ślubnego:

"Thanks to Gabriel, we are two very happy people with so many wonderful memories from our wedding day captured beautifully!

As we were planning our wedding from overseas, we met Gabriel on Skype, where he appeared to us as an enthusiastic person with a huge passion for his work. Like a friend, he is genuinely interested in getting to know you, your plans, your ideas to then deliver them in the way that exceeds your expectations!

His journalist style of photography perfectly tells the story of the day, capturing everything you want to remember: energy, emotions, fun, excitement, love and laugher. The set of photos magically take us back to the day every time we watch them, recalling all the important moments.

Gabriel is an extremely talented photographer and a true professional discreetly blending in the crowd, first-class service! We cannot recommend him highly enough, we couldn't be more pleased with our photos and we loved having him with us on our very special day."

Ania & Graeme


Koniecznie sprawdźcie kolejne międzynarodowe wydarzenie czyli: ślub Zuzi i Carlosa w Fortecy Kręglickich

 
Gabriel Gmurczyk11 Comments