Ślub i przyjęcie weselne w stylu Wielki Gatsby

 

Wesele w stylu Wielki Gatsby

Moda lat dwudziestych jest do dziś obecna na światowych salonach. Obejmuje nie tylko strój, ale także stylistykę wnętrz. Osoby, które poszukują oryginalnego pomysłu na organizację wesela stylizowanego, powinny rozważyć możliwość zaczerpnięcia inspiracji z tego właśnie trendu. Wesele w stylu lat 20’ czy nie brzmi świetnie?!

Wesele w stylu Big Gatsby to połączenie wielu elementów charakterystycznych dla stylu obowiązującego po pierwszej wojnie światowej. Pióra, złote dodatki, ciężkie materiały to tylko kilka niezbędnych pozycji, o jakie musimy zadbać, chcąc podjąć gości weselnych w takim stylu.

Ślub w stylu Wielki Gatsby

Wystawne przyjęcie, jakie można było obejrzeć w filmie „Big Gatsby” Baza Luhrmanna, to inspiracja dla wielu osób organizujących własne wesele stylizowane. Należy pamiętać o kilku podstawowych elementach, jakie wesele w stylu Wielki Gatsby powinno posiadać. Po pierwsze warto skupić się na strojach. Moda lat dwudziestych to suknie opływające ciało, z odsłoniętym dekoltem oraz plecami. Nieodzownym dodatkiem są cekiny, frędzle oraz pióra. Męski ubiór z kolei to tradycyjny garnitur, ale także charakterystyczne buty, nazywane jazzówkami z białym wierzchem i ciemniejszymi czubkami.

Decydując się na organizację przyjęcia w stylu Gatsby, konieczne jest także dopasowanie wszelkich dodatków np. zaproszeń, kwiatów, dekoracji sali, czy ozdób samochodu. Wszechobecne pióra, złoto, lejące, ciężkie materiały są niezbędnym elementem wesela rodem z lat dwudziestych. Bardzo dobrze sprawdzają się także okrągłe stoliki, nadające sali weselnej charakteru klubowego.

Big Gatsby - Stylowe wesele

Stylowe wesele to dziś niemal codzienność. Wiele par decyduje się na wybór odpowiedniego motywu przewodniego przyjęcia, co pozwala zindywidualizować imprezę i czyni ją oryginalnym. Pasjonując się określonym stylem, warto połączyć miłość do niego z organizacją własnego wesela stylizowanego. To sposób na wyjątkowo oryginalne przyjęcie, które każdemu z gości zapadnie w pamięć.

Eleganckie wesele to także przyjemność dla fotografa – artysty. Detale dekorujące sale, spektakularne stroje, a także wyjątkowa oprawa całości przyjęcia idealnie sprawdza się na zdjęciach. Odpowiednio zaaranżowane fotografie posiadają głębię, charakter, a także odzwierciedlają styl czasów lat dwudziestych - prawdziwa magia ponadczasowego wesela z motywem przewodnim.

Przyjęcie weselne w określonym stylu jest dziś bardzo częstym rozwiązaniem. Warto zadbać, aby całość imprezy była spójna, dlatego też tak istotne są wszelkie detale, jakie wykorzystamy na przyjęciu. Wielki Gatsby to wesele wymagające także dużego zaangażowania od fotografa, który musi w artystyczny sposób oddać atmosferę uroczystości. Trzeba jednak pamiętać, iż dziś liczy się oryginalność i nietuzinkowość, dlatego też odważne pomysły są w cenie.

Oto reportaż ze ślubu Kasi i Filipa i ich niezapomniana impreza w stylu Wielki Gatsby :)

Klub Wytwórnia

Second shooting: Tomasz Tołłoczko

Koordynacja : ONE kropka

Dekoracje i światło: MyBigDay.pl & Fabryka Imprez

Muzyka: Dj Hugo

Suknia: Robert Czerwik Atelier


 

Spodobało się Wam stylizowane wesele rodem z lat dwudziestych? Napiszcie proszę w komentarzu w jakim konkretnie stylu marzy się Wam wesele?!