Stary dwór – uniwersalny plener do fotografii ślubnej

stodola wszystkich swietych zwana oczyszczalnia - 001.jpg

Fotografia ślubna jest nie tylko sportretowaniem określonej chwili w życiu dwojga ludzi, ale przede wszystkim artystycznym ujęciem ślubu, wesela, czy samej pary młodej. Nieodzownym elementem ślubów są sesje plenerowe. Niekiedy odbywają się w tym samym dniu, a innym razem wybiera się dogodny termin dla młodych małżonków i fotografa. Nie tylko termin jest istotny. Najważniejsze jest miejsce, gdzie zdjęcia będą wykonane.

Wybór właściwej scenerii to zadanie trudne. Jedni decydują się na bardziej nowoczesne wnętrza, inni podążają w stylu industrialnym. Są także zwolennicy przyrody i tradycji. Najważniejsze, aby realizując plener ślubny, wybrać najbardziej charakterystyczne miejsce dla młodej pary.

Idealna sceneria

Miejsce, które wybieramy na realizację sesji, powinno być uzgodnione wspólnie przez nowożeńców i fotografa. Każdy zapewne ma przemyślenia, jak chciałby aby wyglądała sesja ślubna. Młoda para powinna jasno sprecyzować swoje oczekiwania, wskazując na zainteresowania, pasje, czy inspiracje innymi zdjęciami. Wówczas można, ustalając wszystko z fotografem, wybrać właściwe miejsce, w którym odbędzie się sesja zdjęciowa.

Przy konkretnym wyborze miejsca warto doradzić się fotografa. Mając doświadczenie będzie potrafił wskazać, jakie lokalizacje wskazywane są najczęściej i które wyglądają idealnie w obiektywie. Niektórzy preferują pałace, inni wolą zdjęcia jedynie w naturze. Modny stał się ostatnio stary dwór, który spełnia rolę idealnego pleneru, z uwagi na swój uniwersalizm.

Sesja w starym dworze

Dysponując listą obiektów, w których najlepiej realizować sesje ślubne, warto wybrać stary dwór. Jest to rozwiązanie o tyle elastyczne, że pasuje praktycznie do każdego. Odnajdą się tam zwolennicy nowoczesnych sesji, ale także ci, którzy wolą klasykę i tradycję. Należy pamiętać, że plener ślubny to nie tylko miejsce, w którym wykonujemy zdjęcia. To także dodatki, nadające odpowiedniego charakteru oraz zmieniające klimat konkretnej scenerii. Gra dodatkami np. nowoczesnymi gadżetami w starym, zabytkowym miejscu, perfekcyjnie dopełnia artyzmu fotografii. Warto zdać się na opinię autora zdjęć, który podpowie co będzie dobrym, a co przesadzonym rozwiązaniem.

Nowożeńcy, chcąc zachować piękne wspomnienia z własnego ślubu, powinni dobrze przemyśleć kwestię zdjęć plenerowych. Skorzystanie z pomocy profesjonalisty pozwoli wybrać miejsca najodpowiedniejsze, które w połączeniu z wyselekcjonowanymi dodatkami, będą stanowić artystyczną całość.

dns groupComment